ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្ស នៅពន្ធនាគារខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងពន្ធនាគារខេត្តពោធិ៍សាត់
ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្ស នៅពន្ធនាគារខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងពន្ធនាគារខេត្តពោធិ៍សាត់។
=========
ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា (គ.ស.ម.ក ) នៅថ្ងៃចន្ទ ១០រោច ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ព.ស. ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ៧ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ២០២៦ បានចាត់ ឯកឧត្តម ភឿន ឈុង សមាជិក គ.ស.ម.ក ចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្ស នៅពន្ធនាគារខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងពន្ធនាគារខេត្តពោធិ៍សាត់៕

CHRC working group inspected the human rights situation at the Kampong Chhnang and Pursat provincial prisons.
CHRC working group inspected the human rights situation at the Kampong Chhnang and Pursat provincial prisons. CHRC working group inspected the human rights situation at the Kampong Chhnang and Pursat provincial prisons.
CHRC working group inspected the human rights situation at the Kampong Chhnang and Pursat provincial prisons. HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), on Monday, 7 September 2026, assigned HE Phoeun Chhong, a CHRC member, to conduct a human rights situation inspection at the Kampong Chhnang and Pursat provincial prisons.