ឯកឧត្តម អ៊ិត សាន បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះធ្វើការអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”
ឯកឧត្តម អ៊ិត សាន បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះធ្វើការអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់” ឯកឧត្តម អ៊ិត សាន បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះធ្វើការអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”
នៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ១៤កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤ តាមការចាត់តាំងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ឯកឧត្តម អ៊ិត សាន សមាជិក និងជាប្រធាននាយកដ្ឋានអប់រំសិទ្ធិមនុស្ស តំណាងលោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី អនុប្រធាន គ.ស.ម.ក និងជាអគ្គនាយិកា បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះធ្វើការអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់” ដល់សិស្សានុសិស្សនៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុនសែន ឈូក ខេត្តកំពត។
ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានទទួលការសហការស្វាគមន៍យ៉ាងល្អពីសំណាក់ លោកនាយកសាលា គណៈគ្រប់គ្រងសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងប្អូនៗសិស្សានុសិស្ស ដែលញ៉ាំងឱ្យការផ្សព្វផ្សាយនេះ ទទួលបានជោគជ័យប្រកបដោយផ្លែផ្កា៕

Excellency Ith San, led a [CHRC] Working Group to conduct an educational session on “human rights and law”
Excellency Ith San, led a [CHRC] Working Group to conduct an educational session on “human rights and law” Excellency Ith San, led a [CHRC] Working Group to conduct an educational session on “human rights and law”
On the evening of Monday, 22 April 2024, as part of an assignment from His Excellency Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), His Excellency Ith San, a [CHRC] member and Director of the Department of Human Rights Education, acting on behalf of Her Excellency Chham Mari, CHRC Vice-President and Director General, led a [CHRC] Working Group to Bun rany Hun Hen Dang Tung High School in Kampot province to conduct an educational session on “human rights and law” for the students.
The principal, school management, teachers, and students warmly welcomed the CHRC Working Group, contributing to the success of these outreach efforts.