ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្ស នៅមជ្ឈមណ្ឌលជាតិព្យាបាល និងស្តារនីតិ សម្បទាអ្នកញៀនគ្រឿងញៀន មណ្ឌលយុវនី តិសម្បទា និងមជ្ឈមណ្ឌលថែទាំ និងស្តារនីតិសម្បទាជនវិបល្លាសស្មារតី
ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្ស នៅមជ្ឈមណ្ឌលជាតិព្យាបាល និងស្តារនីតិ សម្បទាអ្នកញៀនគ្រឿងញៀន មណ្ឌលយុវនី តិសម្បទា និងមជ្ឈមណ្ឌលថែទាំ និងស្តារនីតិសម្បទាជនវិបល្លាសស្មារតី។
======
ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា (គ.ស.ម.ក ) នៅថ្ងៃអង្គារ១រោច ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ព.ស. ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ៣០ខែ មិថុនា ឆ្នាំ២០២៦ បានចាត់ ឯកឧត្តម ស៊ិន ប៊ុនធឿន សមាជិក គ.ស.ម.ក ដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យ ស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្សនៅមជ្ឈមណ្ឌលជាតិព្យាបាល និងស្តារនីតិសម្បទាអ្នកញៀនគ្រឿងញៀន មណ្ឌលយុវនីតិសម្បទា និងមជ្ឈមណ្ឌលថែ ទាំ និងស្តារនីតិសម្បទាជនវិបល្លាសស្មារតី ៕

CHRC working group inspected human rights situation at National Centre for Drug Addiction Treatment and Rehabilitation; Youth Rehabilitation Centre; and Centre for Care and Rehabilitation of Mentally Disturbed Persons.
CHRC working group inspected human rights situation at National Centre for Drug Addiction Treatment and Rehabilitation; Youth Rehabilitation Centre; and Centre for Care and Rehabilitation of Mentally Disturbed Persons. HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), on Tuesday, 30 June 2026, assigned HE Sin Bunthoeurn, a CHRC member, to lead a working group to the National Centre for Drug Addiction Treatment and Rehabilitation; Youth Rehabilitation Centre; and Centre for Care and Rehabilitation of Mentally Disturbed Persons for a human rights situation inspection.