លោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី ដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយ ស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់» នៅវិទ្យាល័យ ពងទឹក រាជធានីភ្នំពេញ
ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់តាំងលោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី អនុប្រធាន និងជាអគ្គនាយិកានៃអគ្គនាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត និងអប់រំសិទ្ធិមនុស្ស ដឹកនាំក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់សិស្សានុសិស្ស ចំនួន៩២នាក់ នៅសាលប្រជុំនៃវិទ្យាល័យ ពងទឹក នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៨រោច ខែពិសាខ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស. ២៥៦៨ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤។

Her Excellency Chham Mari led “human rights and law” working group to Pong Teuk High School in Phnom Penh
Her Excellency Chham Mari, Vice-President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC) and Director General of the General Department of Investigation and Human Rights Education, led a CHRC working group to Pong Teuk High School in Phnom Penh on Thursday morning, 30 May 2024.
The working group, assigned by His Excellency Senior Minister Keo Remy, President of the CHRC, conducted an educational session on “human rights and law” for 92 students in the school’s meeting hall.