ក្រុមការងារគណៈកម្មការធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា នាំយកអំណោយប្រចាំខែ ដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ជូនសមាគមស្នាមញញឹមថ្មី នៃក្តីសង្ឃឹមរបស់កុមារ
នៅថ្ងៃពុធ ៥កេីត ខែបុស្ស ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស. ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង៣ និង៣០នាទី រសៀល ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់ពីសំណាក់ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធាន គ.ស.ម.ក. ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា សមាជិក គ.ស.ម.ក និងជាប្រធាននាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត ត្រូវបានចាត់ឱ្យនាំយកអង្ករចំនួន ១៥០គីឡូក្រាម ស្មើនឹង៣បេ និងគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ ទៅប្រគល់ជូនសមាគមស្នាមញញឹមថ្មីនៃក្តីសង្ឃឹមរបស់កុមារ ដែលស្ថិតនៅភូមិក្រសាំង ឃុំជើងកើប ស្រុកកណ្តាលស្ទឹង ខេត្តកណ្តាល។
នេះជាអំណោយប្រចាំខែ ដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ដែលផ្ដល់នូវការជួយឧបត្ថម្ភជាប្រចាំជូនដល់សមាគម ដើម្បីរួមចំណែកជួយដល់ចិញ្ចឹមថែទាំដល់កុមារកំព្រានិងទីទ័លក្រនៅក្នុងសមាគម៕

CHRC Working Group Deliered Monthly Contributions from HE Keo Remy, Senior Minister, to New Smile of Hope Children Association
On Wednesday, 24 December 2025, at 3:30 pm, HE Keo Remy, Senior Minister, and President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned HE Buth Phalla, CHRC member and Director of the Investigation Department, to deliver 150 kilograms of rice (3 sacks), and food items to New Smile of Hope Children Association, located in Krasang village, Cheung Keb commune, Kandal Stung district, Kandal province.
These monthly contributions from HE Keo Remy, Senior Minister, generously aid the association in caring for orphans and disadvantaged children.