ឯកឧត្តម នាង សុរីដា បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំពិគ្រោះយោបល់ស្តីពីការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពលើការអនុវត្តអនុសាសន៍របស់គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិកុមារ នៃអង្គការសហប្រជាជាតិ
រាជធានីភ្នំពេញ: ឯកឧត្តម នាង សុរីដា សមាជិកគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំពិគ្រោះយោបល់ស្តីពីការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពលើការអនុវត្តអនុសាសន៍របស់គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិកុមារនៃអង្គការសហប្រជាជាតិ នៅថ្ងៃអង្គារ ២រោច ខែមិកសិរ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ នៅសណ្ឋាគារកាំបូឌីយ៉ា។
កិច្ចពិគ្រោះយោបល់នេះ ត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយមានកិច្ចសហការរវាងអគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិកម្ពុជាដើម្បីកុមារ និងអង្គការដៃគូមួយចំនួន ដែលប្រព្រឹត្តទៅក្រោមអធិបតីភាពលោកជំទាវ ស៊ន សាបោន អនុរដ្ឋលេខាធិការ តំណាងលោកជំទាវ ខៀវ បូរី រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា (ស.អ.យ) និងជាអនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិកម្ពុជាដើម្បីកុមារ(ក.ជ.ក) ដែលមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី អ្នកនាងកញ្ញា ប្អូនៗកុមារា កុមារី ស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធ និងដៃគូរសហការនានាផងដែរ៕

HE Neang Soryda, a member of the Cambodian Human Rights Committee, participated in a consultative meeting regarding the progress on implementing the recommendations made by the United Nations’ Committee
Phnom Penh: HE Neang Soryda, a member of the Cambodian Human Rights Committee, participated in a consultative meeting regarding the progress on implementing the recommendations made by the United Nations’ Committee on the Rights of the Child, held on Tuesday, 17 December 2024, at Cambodiana Hotel.
This consultation was organised in collaboration with the General Secretariat of the Cambodian National Council for Children (CNCC) and a number of partner organisations, chaired by HE Sorn Sabon, Undersecretary of State, representing HE Khieu Borey, Secretary of State of the Ministry of Social Affairs, Veterans and Youth Rehabilitation and CNCC Deputy Director, with the participation of the dignitaries, Excellencies, Ladies and Gentlemen, children, relevant institutions and partner organisations.