ប្រជាពលរដ្ឋនៅឃុំត្រពាំងរូង ចូលរួមកម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”រៀបចំឡើងដោយគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
ខេត្តកោះកុង៖ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា (គ.ស.ម.ក.) បានចាត់តាំងឯកឧត្តម ឃាំង ឆាយ សមាជិក គ.ស.ម.ក. ដឹកនាំក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់ប្រជាពលរដ្ឋចំនួន២៥នាក់ ស្រីចំនួន៧នាក់នៅឃុំត្រពាំងរូង ស្រុកកោះកុង ខេត្តកោះកុង នៅថ្ងៃចន្ទ ៤រោច ខែអាសាឍ ឆ្នាំម្សាញ់ ឆស័ក សប្តស័ក ២៥៦៩ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥។
កម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយនេះទទួលបានកិច្ចសហការស្វាគមន៍យ៉ាងល្អពីសំណាក់លោកអភិបាលស្រុក លោកមេឃុំ សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាឃុំ ពូមីងបងប្អូនជាប្រជាពលរដ្ឋ ដែលញ៉ាំងឱ្យការផ្សព្វផ្សាយនេះ ទទួលបានជោគជ័យប្រកបដោយផ្លែផ្កា៕

Locals in Trapeang Rung Commune Participated in CHRC Working Group-Organised Educational Session on “Human Rights and Law”
Koh Kong province: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), tasked HE Khaing Chhay, CHRC member, with leading a CHRC working group to Trapeang Rung commune, Koh Kong district, Koh Kong province, on Monday, 14 July 2025, to educate and raise awareness about “Human Rights and Law” for 25 (7 female) individuals.
The district governor, commune chief, commune council members, uncles, aunts, and local residents warmly welcomed this educational and outreach event, contributing significantly to its successful outcome.