សិស្សនៅវិទ្យាល័យ សម្តេចឪ ចូលរួមវគ្គអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”រៀបចំដោយគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
ខេត្តសៀមរាប៖ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់តាំងឯកឧត្តម អ៊ុំ ណារិន្ទ សមាជិក.គ.ស.ម.ក ដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់សិស្សចំនួន១១៦នាក់ ស្រី៥៩ នាក់ នៅវិទ្យាល័យ សម្តេចឪ ក្រុងសៀមរាប នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១០រោច ខែបុស្ស ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស ២៥៦៩ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦។

Students of Samdech Ov High School Participated in CHRC-Organised Educational Session on “Human Rights and Law”
Siem Reap: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), tasked HE Oum Narin, CHRC member, with leading a working group to Samdech Ov High School, Siem Reap, on Tuesday morning, 13 January 2026, for a “Human Rights and Law” awareness session attended by 116 (59 female) students.