គរុសិស្សនៅសាលាគរុកោសល្យ និងវិក្រឹតការខេត្តសៀមរាប ចូលរួមវគ្គអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”រៀបចំដោយគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
ខេត្តសៀមរាប៖ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់តាំងឯកឧត្តម អ៊ុំ ណារិន្ទ សមាជិក.គ.ស.ម.ក ដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់គរុសិស្សចំនួន១០៦នាក់ ស្រី៧២នាក់ នៅសាលាគរុកោសល្យ និងវិក្រឹតការខេត្តសៀមរាប នៅរសៀលថ្ងៃចន្ទ ៩រោច ខែបុស្ស ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស ២៥៦៩ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី១២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦។
កម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយនេះទទួលបានការសហការស្វាគមន៍យ៉ាងល្អពីសំណាក់ លោកនាយក គណៈគ្រប់គ្រងសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងប្អូនៗគរុសិស្សដែលញ៉ាំងឱ្យការផ្សព្វផ្សាយនេះ ទទួលបានជោគជ័យប្រកបដោយផ្លែផ្កា៕

Student Teachers of Siem Reap Provincial Teacher Training Centre Participated in CHRC-Organised Educational Session on “Human Rights and Law”
Siem Reap: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), tasked HE Oum Narin, CHRC member, with leading a working group to Siem Reap Provincial Teacher Training Centre, on Monday afternoon, 12 January 2026, for a “Human Rights and Law” awareness session attended by 106 (72 female) student teachers.
The centre’s director, management board, teachers, and student teachers warmly welcomed this educational and outreach event, contributing significantly to its successful outcome.