សិស្សានុសិស្សនៃវិទ្យាល័យជាស៊ីមបឹងកេងកង ចូលរួមកម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់» រៀបចំដោយក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
សិស្សានុសិស្សនៃវិទ្យាល័យជាស៊ីមបឹងកេងកង ចូលរួមកម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់» រៀបចំដោយក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា សិស្សានុសិស្សនៃវិទ្យាល័យជាស៊ីមបឹងកេងកង ចូលរួមកម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់» រៀបចំដោយក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
រាជធានីភ្នំពេញ៖ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា(គ.ស.ម.ក.) បានចាត់តាំងលោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី អនុប្រធាន គ.ស.ម.ក. និងជាអគ្គនាយិកានៃអគ្គនាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេតនិងអប់រំសិទ្ធិមនុស្ស ដឹកនាំក្រុមការងារចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស​ និងច្បាប់ » ដល់សិស្ស សរុបចំនួន១០៩នាក់(ស្រី៥៩នាក់) នៅវិទ្យាល័យ​ជាស៊ីម​បឹងកេងកង​ រាជធានីភ្នំពេញ នៅថ្ងៃចន្ទ​ ៧រោច ខែមាឃ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស. ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦។

Students of Chea Sim Boeung Keng Kang High School Participated in CHRC Working Group-Organised Educational Session on “Human Rights and Law”
Phnom Penh: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), tasked HE Chham Mari, CHRC Vice President and Director General of the General Department of Investigation and Human Rights Education, with leading a working group to Chea Sim Boeung Keng Kang High School, Phnom Penh, on Monday, 9 February 2026, for raising a “Human Rights and Law” awareness session attended by 109 (59 female) students.