ប្រជាពលរដ្ឋនៅសាលាឃុំគងជ័យ ចូលរួមកម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”រៀបចំឡើងដោយគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
ខេត្តត្បូងឃ្មុំ ៖ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា (គ.ស.ម.ក.) បានចាត់តាំងលោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី អនុប្រធាន គ.ស.ម.ក. និងជាអគ្គនាយិកា ដឹកនាំក្រុមការងារចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់ប្រជាពលរដ្ឋចំនួន៣៣នាក់ ស្រីចំនួន៧នាក់ នៅសាលាឃុំគងជ័យ ស្រុកអូររាំងឳ ខេត្តត្បូងឃ្មុំ នៅថ្ងៃចន្ទ ៤រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ២៥៦៩ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៦។ប្រធានបទអប់រំផ្សព្វផ្សាយមានចំនួនបីគឺ ១.យន្តការការពារសិទ្ធិមនុស្សនៅកម្ពុជា ២.សិទ្ធិនិងកាតព្វកិច្ចពលរដ្ឋ និង៣.សិទ្ធិ សេរីភាព និងច្បាប់។
កម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយនេះទទួលបានកិច្ចសហការស្វាគមន៍យ៉ាងល្អពីសំណាក់ថ្នាក់ដឹកនាំ ឯកឧត្តមអភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងមានការចូលរួមពីឯកឧត្តមអភិបាលរងខេត្ត លោកស្រីអភិបាលរងស្រុក លោកមេឃុំ សមាជិកក្រុមប្រឹក្សា ពូមីងបងប្អូនជាប្រជាពលរដ្ឋ ដែលញ៊ាំងឱ្យការផ្សព្វផ្សាយនេះ ទទួលបានជោគជ័យប្រកបដោយផ្លែផ្កា៕

Residents of Mien Commune Participated in CHRC-Organised Educational Session on “Human Rights and Law”
Residents of Mien Commune Participated in CHRC-Organised Educational Session on “Human Rights and Law” Residents of Mien Commune Participated in CHRC-Organised Educational Session on “Human Rights and Law”
Tbong Khmum province: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), tasked HE Chham Mari, CHRC Vice President and Director General, with leading a working group to Mien commune, O’Raing-Ov district, Tbong Khmum province, on Monday, 6 April 2026, for conducting a “Human Rights and Law” awareness session, which drew 36 (7 female) participants.
The provincial and district governors, commune chief and council members, and local residents warmly welcomed this educational and outreach event, contributing significantly to its successful outcome.