លោកជំទាវ អ៊ុច និពន្ធ អនុប្រធានគណៈកម្មការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា (គ.ស.ម.ក.) បានអនុញ្ញាតឱ្យក្រុមការងារនៃអង្គការសហគមន៍ឥន្ទធនូកម្ពុជាចូលជួបពិភាក្សាការងារ
តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្រ្តី និងជាប្រធានគណៈកម្មការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា លោកជំទាវ អ៊ុច និពន្ធ អនុប្រធាន គ.ស.ម.ក. បានអនុញ្ញាតឱ្យក្រុមការងារនៃអង្គការសហគមន៍ឥន្ទធនូកម្ពុជា (ROCK) ដឹកនាំដោយ កញ្ញា លី ពិសី ប្រធានសម្របសម្រួលនៃសហគមន៍ ROCK ចូលជួបពិភាក្សាការងារ នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ៩រោច ខែបុស្ស ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំ គ.ស.ម.ក.។ កិច្ចជំនួបនេះ មានគោលបំណងក្នុងការពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាង គ.ស.ម.ក. និងសហគមន៍ ROCK ក្នុងការលើកកម្ពស់សិទ្ធិអ្នកស្រឡាញ់ភេទដូចគ្នានៅកម្ពុជា។
គ.ស.ម.ក. នៅតែបន្តគាំទ្រ និងសហការជាមួយសហគមន៍ ROCK ក្នុងការលើកស្ទួយ លើកកម្ពស់ និងការពារសិទ្ធិអ្នកស្រឡាញ់ភេទដូចគ្នា៕

Representing HE Keo Remy, Senior Minister and President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), HE Ouch Nipon, CHRC Vice President, received a ROCK working group headed by Miss Ly Pisey, the ROCK Coordinator, to discuss their activities in the morning of Wednesday, 22 January 2025 at the CHRC Meeting Hall. The purpose of this meeting is to strengthen the cooperation between the CHRC and the ROCK community in promoting LGBT rights in Cambodia.
The CHRC continues to support and work alongside the ROCK community to improve, advocate and safeguard the rights of LGBT individuals.