ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី និងឯកឧត្តម ប៊ុន ហុន ប្រគេនទៀនព្រះវស្សាដល់ព្រះសង្ឃ ចំនូន១៨ វត្ត នៅទូទាំងស្រុកគាស់ក្រឡ ខេត្តបាត់ដំបង
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានគណ:កម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះជួយមូលដ្ឋានស្រុកគាស់ក្រឡ ខេត្តបាត់ដំបង និងឯកឧត្តម ប៊ុន ហុន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ អនុប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលស្រុកគាស់ក្រឡខេត្តបាត់ដំបង រួមទាំងឯកឧត្តម លោកជំទាវ ថ្នាក់ដឹកនាំ លោក លោកស្រីមន្រ្តីរាជការ មេធាវីនៃគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ព្រមទាំង មន្រ្តីរាជការក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញ ប្រគល់ទៀនព្រះវស្សា ទេយ្យទាន ព្រមទាំងបច្ច័យវេរប្រគេន ដល់ព្រះសង្ឃដែលគង់ចាំព្រះវស្សាចំនួន១៨វត្តទូទាំងស្រុកគាស់ក្រឡ នៅក្នុងវត្តមុនីរតនារាម ហៅវត្តសំរោងក្រោម ស្រុកគាស់ក្រឡ ខេត្តបាត់ដំបង នាថ្ងៃអាទិត្យ ១០រោច ខែអាសាឍ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥។
សូមបញ្ជាក់ផងដែរថា ទេយ្យទានដែលប្រគេនជូនវត្តនីមួយៗ រួមមាន៖ ទៀនវស្សា ស្លាដក អង្ករ មី ត្រីខ ទឹកត្រីទឹកស៊ីអ៊ីវ ទឹកសុទ្ធ គ្រឿងទេស ព្រមទាំងប្រគេនព្រះសង្ឃចំនួន១៥៤អង្គ ក្នុងមួយអង្គ ៣០.០០០រៀល និងបន្ថែមជូនព្រះចៅអធិការវត្តចំនួន ១៨អង្គ ក្នុង០១អង្គ ២០.០០០រៀល
សរុបថវិកាទាំងអស់១៨.៩០៦.០០០រៀល។
ការនាំយកទេយ្យទាន និងទៀនព្រះវស្សាប្រគេនព្រះសង្ឃនេះ អាចធ្វើទៅបានដោយសារប្រទេសជាតិ មានសុខ សន្តិភាព ក្រោមការដឹកនាំដ៏ឈ្លាសវៃរបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធិសភា និងបន្តដឹកនាំ ដោយសម្តេចមហាបរវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា៕

Battambang: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), Chairman of the Royal Government Working Group to assist the local residents of Kors Kralor district, Battambang province, and HE Bun Hon, Secretary of State of the Ministry of Interior, Deputy Chairman of the Royal Government Working Group of Kors Kralor district, Battambang province, including Excellencies, Ladies and Gentlemen, dignitaries, civil servants, CHRC lawyers, and civil servants of the Ministry of Interior, presented Tean Vassa and Buddhist offerings to the monks residing at 18 temples throughout the Kors Kralor district, at Wat Moni Ratanaram, also known as Wat Samrong Krom, Kors Kralor district, Battambang province, on Sunday, 20 July 2025.
It should be noted that the offerings given to each pagoda include Tean Vassa, Sladoc (baskets containing various items), rice, instant noodles, braised fish, fish sauce, soy sauce, clean drinking water, and spices. In addition, 154 monks received 30,000 riel each and 18 abbots were given 20,000 riel each, amounting to a total of 18,906,000 riel.
The aforesaid offerings were made possible because the country is safe and peaceful under the wise leadership of Samdech Techo Hun Sen, President of the Senate, and further led by Samdech Moha Borvor Thipadei Hun Manet, Prime Minister of Cambodia.